مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی: فرزندپذیری غیرقانونی در استان باب شده است

[ad_1]

 مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی: فرزندپذیری غیرقانونی در استان باب شده است

شیروان- ایرنا- مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: بتازگی فرزند پذیری غیرقانونی در این استان 936 هزار نفری باب شده است درحالیکه فرایند آن باید از طریق مجاری قانونی انجام شود.

 

به گزارش ایرنا رضا اله وردی پنجشنبه در نشست تودیع و معارفه رییس اداره بهزیستی شیروان با بیان اینکه فرزندپذیری غیرقانونی تخلف و جرم است اظهار کرد: فرزند پذیری باید فقط از طریق سازمان بهزیستی و دادگستری و طی کردن مراحل قانونی صورت گیرد.
وی با اشاره به تنها شیرخوارگاه خراسان شمالی در شیروان گفت: از این شیرخوارگاه سالانه 50 کودک به زوج ها و خانواده هایی فاقد فرزند به فرزندخواندگی داده می شود و این خود یکی از افتخارات سازمان است.
اله وردی همچنین با اشاره به طرح مشاوره ژنتیک افزود: 50 درصد جمعیت این استان روستایی است که در بحث معلولین از میانگین کشوری بالاتر است و این وضعیت خوبی برای استان نیست.
مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: امسال با پی گیری های صورت گرفته وزیر کشور، سازمان بهزیستی به عنوان تنها متولی سلامت اجتماعی دیده شده است که باید در بحث سلامت اجتماعی برنامه ریزی شود زیرا که یکی از غفلت های دولت ها و کشوهایی که نتوانسته اند توسعه یابند غفلت از برنامه اجتماعی است.
الله وردی با یبان اینکه اداره کل بهزیستی خراسان شمالی به 10 درصد جمعیت خدمات ارائه می دهد افزود: هم اکنون 84 هزار نفر تحت پوشش این اداره کل است.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شیروان گفت: خدمت به نهادهایی همچون بهزیستی عبادت است زیرا که کارکردن در این مجموعه بسیار فشرده و سخت و به افراد ضعیف و ناتوان خدمات ارائه می دهند.
محمد عوض زاده با بیان اینکه خداوند در آیات قرآن دستگیری به افراد مستمند را متذکر شده است اظهار کرد: افراد مجموعه این سازمان مقتدرانه و با مدیریت در کارخود خدمت و انجام وظیفه می کنن.
در پایان از زحمات رمضان نصیری قدردانی و سیده زینب جهان مطاع به عنوان سرپرست اداره بهزیستی شهرستان شیروان معرفی شد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *